Sabah rutininizi değiştirmenin 7 etkili yolu

Sabah rutininizi değiştirmenin 7 etkili yolu

Sabahların çekilmez olduğunu hemen hemen hepimiz kabul ederiz. Bazı araştırmalara göre insanların %10 gibi bir bölümü “sabah insanı” diye anılıyor.

 

Bu küçük grubun dışında kalan insanların sabah rutinlerini değiştirecek bazı güzel çözümleri sıraladım.

21. yüzyılda uyanmak

Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki arabalar sürücüye ihtiyaç duymadan gidebiliyor. Öyleyse neden hala eski yöntemlere bel bağlayıp teknolojiyi son damlasına kadar kullanmıyoruz?  Hala yüzümüze soğuk su çarparak uyanıyoruz mesele.

 

Akıllı alarm kullanın

 

Günümüzün ortak sorunlarının başında sabah alarm çalmasına rağmen uyanamak ve uyandıktan sonra ise hala uykuya ihtiyaç duymak gibi sıkıntılardır. Bu sıkıntıların üstesinden gelmenin en güzel yöntemlerinden biri, akkılı alarmdır. Akıllı alarm, nefes alış verişinizden ve hareketlerinizden yola çıkarak uyku döngünüz sayesinde ne zaman uyanmanız gerektiğine karar verir. ( bu karar sizin ayarladığınız belli bir zaman dilinmi içerisinde olacaktır)

 

Akıllı alarmlar bir çok formda karşınıza çıkabilir.  İster fitnes bandı şeklinde ister de mobil uygulama şeklide akıllı alarm olabilir.

 

Hazırlanırken müzik dinleyin

 

Genel anlamda müziğin ruhun gıdası olarak kabul edildiği bu hayatta sabah uyanırken,  hazırlık aşamasında müzik dinlemek enerjik olmanızı sağlar. Sabah rutininize farklı bir şeyler katmak için güzel müzikleriden oluşan bir liste oluşturup her sabah dinleyebilirsiniz. Aynı listeyi dinleyerek zamanlamanızı da ayarlayabilirsiniz.

 

Hazır olup olmadığınıza emin olun

 

Sabah uyandığınızda var olan bir toplantıya yetişme kaygısı ile saçma sapan elbiselerle işe giden binlerce insan bulunmaktadır.  Sizi organize eden uygulamaları kullanarak bu gibi sorunları günler öncesinden önlemeyi başarabilirsiniz. To-do-prime bunlardan sadece birisi.

 

Duşta harcadığınız zamanınız verimli geçsin

 

En güzel fikirler bazen duş alırken gelir. Duş alırken aklınıza gelebilecek güzel şeylerin kaybolmaması için SpeechTrans Dictation uygulamasını indirerek aklınıza gelenleri konuşarak kaydedebilirsiniz. Böylece sabah ne giymeniz gerektiğine karar verip söyleyebilir veya günün en önemli mailini duş alırken hazırlayabilirsiniz.

 

Kahvaltıyı yapmaktan vazgeçme ama süreyi kısalt

 

Eğer günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı yapmazsan sabahlar sana işkenceye dönüşebilir. Zamandan kazanmaya çalışmak için bu kadar şeyi yapıyorum ve onu kahvaltıyla kaybedemem diyemezsin. Onun yerine kahvaltının yerini tutmasa da daha faydalı olabilecek  bazı bisküvileri deneyebilir veya akşamdan hazırladığın soğuk ekmek arası sandviçi yiyebilirsin.

 

Duş  alırken aynı zamanda dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

 

Sabah rutininizi değiştirmek, kırmak derken zamanınızı nasıl daha verimli kullanabileceğinizden veya nasıl ayarlayacağınızdan söz ediyorduk. Duştaki zamanınız ise buna en güzel örnektir. Duşta iken maili hallettikten sonra dişlerinizi de araya sıkıştırmanız ve fırçalamanız sonrasında 2 ayağınızın bir papuca girmesine engel olacaktır.

 

Gece rutinini deneyin

 

Eğer sabahların ne yaparsanız yapın kaotik geçeceğini düşünüyor ve bu konularda umutsuz düşünüyorsanız, en azından gece ütü yapabilirsiniz. Yanınızda götüreceğiniz şeyleri poşete koyarak kapının yanına bırakabilirsiniz. Böyle şeyleri yaparak  gece stressiz bir uyku çekebilir sabah ise var olan kısa zamnınızda diğer hazırlıklarınıza yönelebilirsiniz. Saatinizde işinizde mutlu bir şekilde olmak istiyorsanız bunları bir süre deneyiniz.

 

 

 

Kaynak:sosyalmedya.co

Bu yazıyı paylaş: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

İlgili Yazılar

Yorumlar Kapalı.